Курти: „Да“ за обединување со Албанија, „не“ на пазарењето со Србија

3 копии

Лидерот на косовското опзициско Движење „Смоопределување“, Албин Курти, од Тирана изјави дека Косово треба да каже „да” за обединувањето со Албанија и „не“ за ...
| | веќе видена | слични

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Авдулах Хоти вели дека дијалогот со Србија треба да се одвива со согласност на две третини ...
| | веќе видена | слични

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: „Да“ за обединување со Албанија, „не“ на пазарењето со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: