И курдски извори сметаат дека ал-Багдади сигурно е жив

2 копии

Водечкиот експерт за антитероризам во Ирак Лахур Талабани за Ројтерс вели дека по губењето на териториите „ИСИС ќе крене толку голем бунт што ќе прерасне како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии

Курдските бунтовници активирале импровизирана експлозивна направа во покраината Хакари, додека минувало воено возило, јави турската војска. Нападот се случил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лахур Талабани за "Reuters" рекол дека ИСИС, по поразот, ќе се сврти кон бунтот како начин на делување. По шпекулациите дека лидерот на ИСИС, Абу Бакр Ал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

И курдски извори сметаат дека ал-Багдади сигурно е жив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: