Австрија ќе забрани во нејзината земја да се води кампања за изборите во Турција

4 копии

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц изјави дека неговата влада ќе направи се за да спречи Турците да водат предизборна кампања на нејзина територија. ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот канцелар Себастијан Курц вели дека трговската војна помеѓу Европската унија и САД, поради воведувањето на американските царини на челикот и ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, стана предмет на шега во неговата земја откако корисниците на интернет успеале да откријат дека врамената слика пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган упати предупредување кон Австрија кога австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави дека предизборните митинзи поврзани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 250 | | | веќе видена

По тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека изјавата на генералниот секретар Игор Јанушев за можноста партијата да ги бојкотира ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија ќе забрани во нејзината земја да се води кампања за изборите во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: