Курц: ЕУ е комплетна кога сите земји од Западен Балкан се приклучија


Австрискиот канцелар Себастијан Курц го поздрави процесот на уставни промени и вечерва испрати честитка. „Усвојувањето на уставните измени од Парламентот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако попладнево беа изгласани уставните измени со 81 глас „за“, со честитка и свој коментар излезе и австрискиот канцелар, Себастијан Курц. „Усвојувањето на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Снежното невреме кое без престан трае уште од четвртокот предизвикаа големи проблеми во повеќе делови на Австрија. Од огромна количина на снег погодени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снежните врнежи во Австрија започнаа во четврток и се уште траат. Во екот на зимската туристичка сезона кога голем број на туристи заминуваат или пристигнуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Силните врнежи од снег, кои без прекин траат од четвртокот, предизвикаа големи проблеми во многу делови на Австрија.Во период на смена на туристите, кога голем ...
| | веќе видена | слични

Снежните падежи, кои непрестано паѓаат од четвртокот, предизвикаа големи проблеми во бројни делови на Австрија. Во полн ек на смена на туристи, кога голем дел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 229 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и понатаму е во центарот на вниманието во сите балкански медиуми преку порно скандалот предизвикан од преписките и порно фотографиите кои што ...
сите 169 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курц: ЕУ е комплетна кога сите земји од Западен Балкан се приклучија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: