Купувачите се прашуваат како да се заштитат од големото количество на пестициди кои се наоѓаат во овошјето и зеленчукот

Купувачите се прашуваат како да се заштитат од преголемото количество на пестицидите кои се наоѓаат во овошјето и зеленчукот кој се продаваат на зелените ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Основниот кривичен суд во Скопје вчера се одржа првото рочиште за судскиот процес на годината „Рекет". Судењето започна со доцнење од 45 минути поради ...
сите 415 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија за денеска во 14 часот е закажана седницата на Законодавно-правната комисија на која треба да се расправа по Барањето за ...
сите 170 | | | веќе видена

Говорејќи на форумот „Заштита на европските вредности во процесот на пристапување“ во граѓанското општество во вторникот попладне, амбасадорот на Франција во ...
сите 306 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 70 | | | веќе видена

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата, а тоа е дека јас истите ги ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Купувачите се прашуваат како да се заштитат од големото количество на пестициди кои се наоѓаат во овошјето и зеленчукот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: