Кумановци од две собирни места се приклучија на маршот „За заедничка Македонија”


3 копии

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот кој го организира иницијативата „За заедничка Македонија“, но овој пат тргнаа од две места, од кај спортската сала ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии
4 копии

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот што го организира граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, кој овој пат започна од пред старата црква во ...
| | веќе видена | слични

Движејќи се по централните градски улици, како и претходните вечери, маршот заврши пред платото на Центарот за култура каде што се обратија Андријана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Играорците кои денеска се приклучија со поддршка кон граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, му дадоа подарок на претседателот Ѓорге Иванов и му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонските фолклористи кои го предводеа денешниот марш, дадоа огромна поддршка на ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. -Ние фолклористите сме дојдени овде да дадеме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Сакаме да му изразиме поддршка на нашиот претседател Ѓорге Иванов, да не подлегне на притисоците, да ни го сочува македонското име, македонската химна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 287 | | | веќе видена

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 284 | | | веќе видена

Француските власти не знаеле дека постои терористичката група која ги изврши нападите минатата недела во Барселона и Камбрилс, изјави францускиот министер за ...
сите 368 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 127 | | | веќе видена

Семејството на 7-годишниот Џулијан Кадман, кој исчезнал по нападот во Барселона, потврдило дека тој загинал во терористичкиот напад. Вчера била објавена веста ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановци од две собирни места се приклучија на маршот „За заедничка Македонија”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: