Културно-забавна - За 20 години ќе го најдеме И-Ти

Човештвото ќе оствари контакт со развиена вонземска цивилизација во текот на следните две декади, најдоцна до 2031 година, тврди Андреј Финкелстеин, директор на рускиот Институт по астрономија. Според него, десет проценти од познатите планети што кружат околу ѕвезди слични на Сонцето во нашата галаксија имаат услови кои се многу слични на условите што владеат на Земјата. - Ако можеме да откриеме вода, може да најдеме и живот. Настанокот на животот е неизбежен како формирањето на атомите. Животот постои на другите планети, а ние ќе го најдеме за најмногу 20 години - изјави тој. Финкелстеин вели дека вонземјаните најверојатно ќе личат на луѓето, ќе имаат две раце, две нозе и глава. - Нивната кожа може да е со различна боја, но тоа е појава присутна и меѓу нас - рече тој. Оваа изјава на Финкелстеин ги бомбардираше електронските медиуми истиот ден кога се појави видеоснимка на која божем се гледа голем главен брод и неговата флота помали летала како кружат над зградата на „Би-Би-Си“ во централен Лондон.
| | веќе видена | слични

Останато

Користени пелени беше причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. ТВ 24 објави и видео од станот, во кој се гледаат искористените ...
сите 119 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 85 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 16 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - За 20 години ќе го најдеме И-Ти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: