Културно-забавна - Ворен Бити се враќа како Хауард Хјуз

По долга пауза, холивудскиот ветеран Ворен Бити се враќа на филмот, во двојна улога на актер и на режисер. Станува збор за комедија, засега се уште без наслов, во која познатиот актер ќе го игра ексцентричниот милијардер и авијатичар Хауард Хјуз. Бити не режирал од филмот „Булворт“ во 1998 година, а последен пат се појави на големото платно во 2001 година, во романтичната комедија „Град и село“. Филмот, проект на студиото „Парамаунт пикчрс“, зборува за љубовна романса меѓу остарениот Хјуз и значително помладата жена, која би можеле да ја глумат Руни Мара или Еван Рејчел Вуд.
| | веќе видена | слични

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Ворен Бити се враќа како Хауард Хјуз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: