Никол Кидман и Кит Урбан добија девојче

2 копии

Австралиската актерка Никол Кидман и нејзиниот сопруг, музичарот Кит Урбан, ја информираа јавноста дека станаа горди родители на малото девојче Фејт Маргарет Кидман Урбан. Нивната ќерка се родила на 28 декември, во болницата во Нешвил, но досега оваа информација ја криеле од јавноста. Гордите родители ја чувале големата тајна девет месеци, а за тоа криеле и на доделувањето на наградите „Златен глобус“. Веста изненади многумина, пред се затоа што кај актерката не забележаа знаци на бременост. Тајната е во тоа што тие го добија девојчето преку сурогат-мајка. Кидман и Урбан истакнуваат дека малата Фејт Маргарет е нивна биолошка ќерка. - Нашето семејство е благословено и многу благодарно за раѓањето на девојчето Фејт Маргарет. Не можеме да ја опишеме со зборови благодарноста кон сите оние кои не поддржуваа во текот на овој процес, особено кон сурогат-мајката - стои во изјавата на среќните родители. Кидман и Урбан се во брак од 2006 година, а славната актерка во јули 2008 година го роди нивното прво ...
| | веќе видена | слични

Никол Кидман и Кит Урбан се најсвежата славна двојка која за својата родителска обврска треба да и заблагодари на сурогат-мајка. Нивното девојче беше родено на 28 декември во близина на домот на познатите ѕвезди во Нешвил, во болницата „Сентениал вомен“, а среќната вест ја објавија изминатиот понеделник. За Кидман, Феит Маргарет е четврто дете. Двата посвоени тинејџери ја напуштија славната актерка и заминаа да живеат со нејзиниот поранешен сопруг Том Круз. Кидман и нејзиниот сегашен партнер, кантри-пејачот Кит Урбан, веќе имаат една ќерка, Сандеј Роуз, која Никол ја роди пред две години. Кидман и Урбан се само едни од низата славни лица што ги искористија услугите на сурогат-мајки. Минатиот месец, 63-годишниот пејач Елтон Џон и неговиот 48-годишен брачен партнер Дејвид Фарниш со истата постапка добија син. Нивниот придонес во целата приказна е донирањето на спермата (не е познато кој од нив е татко на бебето) и присуството на чинот на породување како гледачи. Интересно е тоа што момчето го родила анонимна ...
| | веќе видена | слични

Никол Кидман и Кит Урбан Австралиската актерка Никол Кидман и нејзиниот сопруг музичарот Кит Урбан објавија дека добиле втора ќерка, која ја крстија Фејт Маргарет Кидман Урбан. Девојчето се роди на 28 декември во болницата во Нешвил, Тенеси, а веста досега се држеше во тајност. Бебето го роди сурогат-мајка. „Нашето семејство е навистина благословено и благодарно што ја доби Фејт Маргарет. Немаме зборови со кои можеме да ја опишеме нашата благодарност кон сите што не' поддржуваа во последниве месеци, посебно кон сурогат-мајката“, велат Кидман и Урбан во својата заедничка изјава. Очигледно, Кит и Никол, кои и обајцата имаат по 43 години, чекаа да помине доделувањето на „Златен глобус“ за да ја објават веста. Двојката е во брак од 2006 година, а во 2008 ја добија ќерката Сандеј Роуз. Кидман има и две посвоени деца од претходниот брак со Том Круз, Изабел и Конор.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 239 | | | веќе видена

Над половина милион потписи се ставени на онлајн петицијата со која се бара премиерката Тереза Меј да го откаже Брегзит со повлекување на Член 50, а поради ...
сите 225 | | | веќе видена

Дипломатските тензии меѓу Турција и Австралија, иницирани од коментарот на турскиот претседател на нападот на Нов Зеланд се смируваат откако Анкара соопшти ...
сите 201 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 190 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 218 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 164 | | | веќе видена

Работната група на опозицијата денеска треба до владината работна група да ги поднесе своите амандмани на Предлог законот за јавно обвинителство со кој се ...
сите 179 | | | веќе видена

„Интеграциите и прогресот се нераскинливо поврзани процеси.Не може да постои Македонија напредна, богата и просперитетна ако небиде интегрирана.Затоа клучната ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никол Кидман и Кит Урбан добија девојче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: