Културно-забавна - Скопјанка е мис тинејџерка

Победничка на изборот „Мис тинејџерка на Македонија“ за оваа година е 16-годишната скопјанка Елена Ангеловска. Прва придружничка е 17-годишната Ведрана Стојаноска од Скопје , а втора 16-годишната Милена Димитриевиќ од Радовиш. Титулата мис фото ја понесе штипјанката Сара Самарџиска, додека за мис шарм беше прогласена 17-годишната скопјанка Емилија Јакимовска. Победничката ќе ја претставува Македонија на претстојниот избор „Мис тин ворлд“ во Хјусотн -Тексас, во Соединетите Американски Држави. Првите пет ќе учествуваат и на изборот за мис на Македонија, кој летово ќе го организира модното студио „Црнокрак“. Тинејџерките на овој избор се претставија во креации на Маја Кикириткова и на Јасмина Дракул, во костими за капење од „Санда“. На изборот, кој се одржа во хотел „Десарет“ во Охрид, учествуваа 18 финалистки целата земја. Кандидатките ги оценуваше жири во состав од Марко Мариќ, Маја Кикириткова, Зоран Василевски, Јасмина Дракул, Зоран Поповски-Аверел и од претставници од туристичката агенција „Атлас ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Скопјанка е мис тинејџерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: