Културно-забавна - „Рамштајн“ и Шаде на концерти во Загреб

Загрепчани оваа есен ќе имаат можност во живо да ги погледнат концертите на германската група „Рамштајн“ и на популарната пејачка Шаде. Ова е втор концерт на „Рамштајн“ во Хрватска, а ќе се одржи на осми ноември во „Загрепската арена“. Нивниот концерт е дел од европската турнеја на „Рамштајн“, која е насловена „Маде ин Германѕ 1995-2011“. Составот, покрај изведбите на нивните најпознати песни, најавува и ново шоу и нова продукција. Пејачката Шаде, позната по својот извонреден вокал, ќе настапи на 22 ноември на „Загрепската арена“. Пред публиката ќе ги изведе нејзините најголеми хитови, кои се дел од компилацијата „Тхе ултимате цоллецтион“ која Шаде ја издаде во мај оваа година. На албумот, покрај 28 песни, се најде и песната „Тхе моон анд тхе ску“, која ја направи заедно до раперот Џеј Зи. Цените на влезниците за концерти од оваа есенска музичка сезона од продукцијата „Адрија ентертејмент“ најавија дека ќе бидат пониски од минатата, и се движат од 3.100 до 600 денари. Покрај концертите на „Рамштајн“ и на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 296 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 274 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац, кој почина во ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - „Рамштајн“ и Шаде на концерти во Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: