Културно-забавна - Иван како Бандерас, а Џамбазов како Асанте

Шестмина пејачи од шоуто „Македонски идол“ веќе почнуваат со интензивна работа на нови песни, под капата на новата продукција „Фонолоџик“. На вчерашната прес-конференција, покрај петтемина финалисти од шоуто „Македонски идол“, Виктор Апостоловски, Билјана Ѓошева, Мики Секуловски , Дејан Јованов и Јана Бурческа, и првиот македонски идол, Иван Раденов, заедно со тимот на „Фонолоџик“ ги најавија нивните најнови ангажмани за ова лето. Дел од овој тим е познатиот шоумент, пејач и актер Игор Џамбазов, кој изјави дека со Раденов веќе почнале да работат на нови песни меѓу кои е и еден нивни заеднички дует. Џамбазов беше дел од жирито на шоуто „Македонски идол“. - Јас единствено за време на шоуто на Иван му предложив да направиме заеднички дует. Станува збор за заедничка изведба на темата „Беаутифул Мариа“ од групата „Мамбо кингс“. Иван ќе биде младиот и згоден Антонио Бандерас, а јас, пак, ќе бидам стариот и уништен Арман Асанте - откри Џамбазов. Тие работат на создавање на првиот албум на Иван Раденов, кој ќе го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Иван како Бандерас, а Џамбазов како Асанте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: