Културно-забавна - „Фонолоџик“ почна во светски стил

Новата продукција „Фонолоџик“, чиишто ексклузивци се финалистите од првото издание на шоуто „Македонски идол“, со голема промоција го одбележа својот почеток. На промотивната забава со едночасовен настап се претставија македонските идоли Иван Раденов, Мики Секуловски, Деан Јованов и Биљана Ѓошева. На нивниот репертоар беа вклучени традиционални македонски песни, но и најнови светски хитови. Големата забава се одржа во летниот клуб „Парадизо“ на 23 јуни, кој, пак, беше целосно трансформиран во духот на „Фонолоџик“. Настанот беше обоен во боите и дизајнот на новата компанија, а забавата беше на ниво на најексклузивните промотивни настани во светот. Дел од промотивната забава беа и претставниците на највисоката деловна елита во Македонија, бизнисмени од странство, како и почесни дипломати и академски кадар. Продукцијата „Фонолоџик“ е нова маркетинг-агенција која нуди комплетни врвни решенија за своите клиенти, а нивна цел е внесување иновативност на пазарот и воведување светски трендови.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 210 | | | веќе видена

Преговарачите од земјите-членки на Европската унија не успеаја да постигнат договор во врска со буџетот за еврозоната за 2019 година до крајниот рок кој истече ...
сите 233 | | | веќе видена

Немаше спас, опасно беше. Кад погледнамо одозгора – иде Дунав! Искочисмо надвор на своју храброст и вољу. Ризик јак, мила душа. И да погинеш, колку можеш ќе се ...
сите 145 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 55 | | | веќе видена

Поранешниот германски тенисер и тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, изјави дека победата на Саша Зверев е добра за младите играчи, но и дека Србинот се уште ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - „Фонолоџик“ почна во светски стил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: