Културно-забавна - Фетбој Слим пушта песна на „Дубиоза колектив“

Популарниот Фетбој Слим во својот музички сет стави и песна од сараевскиот состав „Дубиоза колектив“. Македонскиот фестивал „Таксират“ има значајна улога за ова. Песната „Балкан функ“ се најде во неговиот избор, а членовите на групата изјавиле дека тој им е еден од омилените изведувачи на електронската музика. Членот на „Дубиоза колектив“, Брано Јакубовиќ за весникот „Блиц“ објаснил дека разговарале со нивниот менаџер, кој е од Скопје и сфатиле како Фетбој Слим дошол до тоа. - Свиревме во Скопје на фестивалот „Таксират“. Диџеј Роџер Санчез, учествуваше на фестивалот, но два дена подоцна. Момчето што не возеше во комби го слушало нашето цеде додека одело да го земе на аеродром. Додека го возело, почнала песната „Балкан функ“. На Санчез таа многу му се допаднала, па го повикал Фетбој Слим и му ја пуштил. Тој, пак, кога ја чул рекол: „Го сакам тоа цеде веднаш“ - изјавил за „Блиц“ Јакубовиќ.
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Фетбој Слим пушта песна на „Дубиоза колектив“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: