Културно-забавна - Дизајнер ги облече мажите во здолништа

Широки и комотни здолништа, наменети за припадниците на посилниот пол, претстави модниот дизајнер Рик Овенс на модната недела во Париз. Колекцијата, како што самиот креатор вели, им овозможува на мажите да стапат во контакт со својата понежна страна. - Не планирам да продавам тони од овие модели, но ако некој на планетава може на мажи да им продава здолништа, тоа сум јас - изјави Овенс. Според него, машките здолништа промовираат достоинство и мудрост, со оглед на тоа што ги носеле древните Грци и филозофи, како и денешните монаси. Колекцијата на Овенс беше дел од презентациите на машка облека за сезоната пролет-лето 2012 година. - Мажите треба да ги отворат своите гардеробери и за здолништата и за малку понекласичните машки костуми - велат дизајнерите. На париската модна недела посветена на мажите учество земаа и познати модни имиња како Жан П. Готје, модните куќи, „Ив С. Лорен“, „Живанши“, како и марката на Џон Галијано, кој неодамна ја изгуби работата.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 56 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Дизајнер ги облече мажите во здолништа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: