Културно-забавна - Авантурите за Хари Потер ќе станат елекронски книги

Седумте романи за детето-волшебник Хари Потер од октомври за првпат ќе почнат да се продаваат и како електронски книги. Дигиталните изданија ќе бидат достапни на неколку јазици, а ќе ги издава компанијата на писателката Џ.К. Ролинг – „Потермор паблишинг“. Авторката го најави ова во видеоклип, кој може да се погледне на воведната страница од нејзиниот нов веб-локатор, поттерморе.цом, кој официјално ќе биде лансиран во октомври. Засега на оваа веб-локација посетителите може само да остават адреса од електронска пошта, каде што ќе стигаат известувања за новините. - Ќе ги поврзуваме обожавателите од сите возрасти, ќе биде место каде што сите може повторно да ги откриваат приказните за Хари Потер - изјави 47-годишната писателка од Шкотска. Минатата недела Ролинг почна да ги „задева“ своите обожаватели кога на неколку локатори стигнаа координати од мапа што им овозможуваше на посетителите да ги најдат буквите што го сочинуваат насловот на интернетската страница, на која до пред два дена се гледаше одбројување до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Авантурите за Хари Потер ќе станат елекронски книги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: