Кугларите по шест години повторно на СП

5 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров за време на работната посета на Талин учествуваше на годишната Конференција Ленарт Мери, насловена “Едно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кугларската репрезентација на Македонија го запиша првиот успех на планетарниот собир. Совладана е селекцијата на Естонија, која беше тотално надиграна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на активностите од работната посета на Талин, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска беше примен од премиерот на Естонија, Јури ...
| | веќе видена | слични

Средба со претседателот и со членовите на комитетот за надворешни работи на Парламентот на Естонија: нашиот пристапен протокол за НАТО членство ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во рамки на денешните активности од работната посета на Талин, беше примен од премиерот на Естонија, Јури ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шкотската премиерка Никола Старџен денеска му порача на британскиот премиер Борис Џонсон да се фокусира на реалноста и да признае дека Шкотската национална ...
сите 228 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 402 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 156 | | | веќе видена

Полицијата го објави името на првата жртва од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд, а потрагата по телата на останатите лица продолжува.Пронајдено е телото на ...
сите 144 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кугларите по шест години повторно на СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: