Кучиња „го пеат“ Империјалниот марш (видео)

Откако постигна неверојатен успех со реклама за малиот Дарт Вејдер, од Фолксваген ни пристигнува најава за нова Супербол реклама на тема „Војна на ѕвездите“. Кога ќе го слушнете Империјалниот марш тоа најчесто значи невоља, но кога е во изведба на едно чудо слатки кучиња – тоа значи вирален хит на Јутјуб... Со оглед дека се работи само за „трејлер“ за рекламата (очигледно сега има и вакви работи) која ќе се прикажува на Супербол, Фолксваген постигна неверојатна гледаност од 2,5 милиони корисници на Јутјубе.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 191 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кучиња „го пеат“ Империјалниот марш (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: