Силувана старица, во самоодбрана со тесла го удрила соселанинот силувач

3 копии

Седумдесет и три годишна жителка на село во близина на Македонски Брод вчера била силувана во нејзиниот дом од соселанинот И.М.(32). -Тој тропнал неколку пати на вратата и кога истата му отворила отворила влегол во собата и почнал присилно да врши обљуба врз неа, нанесувајќи и повреди по целото тело. Оштетената цело време давала отпор. Во еден момент во самоодбрана земала тесла со која го удрила И.М., по што тој ја напуштил просторијата, соопштуваат од полицијата. Полициски екипи извршиле увид на местото, а на оштетената и била укажана лекарска помош во Здравствен дом Македонски Брод и на одделот за гинекологија во Општа болница Кичево. И.М. е приведен и задржан поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во Лесковац ја уапси Слаџана М. (1962) затоа што нејзиното куче, раса питбул, и го прегризал вратот t о на старицата (96), Наталија Коциќ, нанесувајќи и смртоносни повреди. Се се случило во едно село крај Лесковац, а Слаѓана М. е уапсена поради тешкото дело против општата сигурност. Оваа страшна несреќа се случи во средата после пладне. Кучето го скинало ланецот за кој бил врзан и потоа ја нападна несреќната старица, инаку роднина на уапсената сопственичка на кучето Слаџана М.
| | веќе видена | слични
2 копии

Лесковачката полиција ја уапси Слаѓана М (1962.) бидејќи нејзиното куче, раса бит-бул ја прегриза за цврат 69-годишната старица Наталија Коциќ нанесувајќи и смртни повреди. Лесковачката полиција ја уапси Слаѓана М (1962.) бидејќи нејзиното куче, раса бит-бул ја прегриза за цврат 69-годишната старица Наталија Коциќ нанесувајќи и смртни повреди. Се се случило во еднос ело крај Лесковац, а Слаѓана М е уапсена поради тешкото делоо загрозување на општата сигурност. Оваа стравична несреќа се случила во средата после пладне. Кучето го откинало ланецот за кој бил врзан и потоа ја нападнал несреќната старица, инаку роднина на упсената сопственичка на кучето.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ужасна несреќа се случила во Лесковац во Србија кога вчера куче искасапило старица, која за жал им подлегнала на повредите. Ужасна несреќа се случила во Лесковац во Србија кога вчера куче искасапило старица, која за жал им подлегнала на повредите.Српскиот Ало денеска пишува дека пит-булот на 55-годишната Слаѓана Р. вчера нападнал96-годишна старица, брутално ја изгризал и и нанел смртни повреди. Се работи за Наталија К. која веднаш починала, а настанот се случил во среда попладне.Кучето го откорнало ланецот со кој бил врзан и рипнало на жената.Против сопственичката е поднесена кривична.
| | веќе видена | слични

-Тој тропнал неколку пати на вратата и кога истата му отворила отворила влегол во собата и почнал присилно да врши обљуба врз неа, нанесувајќи и повреди по целото тело. Оштетената цело време давала отпор. Во еден момент во самоодбрана земала тесла со која го удрила И.М., по што тој ја напуштил просторијата, соопштуваат од полицијата. Полициски екипи извршиле увид на местото, а на оштетената и била укажана лекарска помош во Здравствен дом Македонски Брод и на одделот за гинекологија во Општа болница Кичево. И.М. е приведен и задржан поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.
| | веќе видена | слични
3 копии

Старица од Македонски Брод пријавила обид за силување. Имено, вчера околу 14.30 часот во ПС ОН Македонски Брод, 73 годишна жителка на село близу Македонски Брод, пријавила дека истиот ден околу 05.00 часот во нејзиниот дом дошол И.М.(32) од истото село. Тој тропал на вратата, но кога истата не му отворила, насилникот влегол во собата и почнал присилно да врши обљуба врз неа, при што и нанел телесни повреди по целото тело. Оштетената цело време давала отпор. Но, во еден момент во самоодбрана старицата зела тесла со која го удрила И.М., по што тој ја напуштил просторијата. Увид на местото на настанот извршила екипа од НК КР Македонски Брод. На оштетената и била укажана лекарска помош во Здравствен дом на Македонски Брод и на Одделот за гинекологија во Општа болница Кичево. Во ПС ОН Македонски Брод е приведен И.М. и е задржан поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“ по член 186 став 1 од Кривичниот законик на Македонија..
| | веќе видена | слични

Жител на село во близина на Македонски Брод силувал соселанка на возраст од 73 години, која успеала да го удри со тесла по главата, по што избегал, но подоцна бил уапсен, информира МВР. Станува збор за И.М.(32) против кого е поднесена кривична пријава за силување. Според полицијата, осомничениот завчера околу 5 часот тропнал неколкупати на влезната врата од куќата во која живее жената, па кога домаќинката му отворила тој ја турнал и влегол внатре. Насилникот веднаш ~ се нафрлил на жената и на сила почнал да врши обљуба врз неа, нанесувајќи ~ повреди на телото. Жената цело време давала отпор и се обидувала да го оттргне И.М., па во еден момент успеала да ја земе теслата и да го удри по глава. Тогаш силувачот избегал, а жената ја известила полицијата. Таа била однесена во Здравствениот дом во Македонски Брод каде што ~ била дадена лекарска помош, по што била препратена на одделот за гинекологија во болницата во Kичево.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 14 часот и 30 минути во текот на вчерашниот ден во Македонски Брод, старица пријавила дека била силувана. Се работи за 73-годишна жена која пријавила дека на нејзината врата тропнал 32-годишниот И.М. влегол внатре и започнал да ја силува, нанесувајќи и повреди по цело тело. Полицијата информира дека жената во еден момент во самоодбрана земала тесла со која го удрила насилникот, по што тој избегал. На жената и била укажана лекарска помош во Здравствен дом Македонски Брод и на одделот за гинекологија во Општа болница Кичево. Насилникот е приведен и ќе си ја добие заслужената казна.
| | веќе видена | слични

На 09.04.2017 година во 14.30 часот во ПС ОН Македонски Брод, 73 годишна жителка на село во близина на Македонски Брод, пријавила дека истиот ден околу 05.00 часот во нејзиниот домот дошол И.М.(32) од истото село. Тој тропнал неколку пати на вратата и кога истата му отворила отворила влегол во собата и почнал присилно да врши обљуба врз неа, нанесувајќи и повреди по целото тело. Оштетената цело време давала отпор. Во еден момент во самоодбрана земала тесла со која го удрила И.М., по што тој ја напуштил просторијата. Увид на местото на настанот извршила екипа од НК КР Макакедонски Брод. На оштетената и била укажана лекарска помош во Здравствен дом Македонски Брод и на одделот за гинекологија во Општа болница Кичево. Во ПС ОН Македонски Брод приведен е И.М. и е задржан поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“ по член 186 став 1 од Кривичниот законик на Македонија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Насилникот влегол во домот на старицата и почнал да ја тепа и сексуално да ја злоупотребува. Жената се борела со силувачот и го удрила со тесла во главата, по што тој избегалТриесет и двегодишен жител на Македонски Брод силувал 73-годишна старица. Насилникот влегол кај неа дома и почнал да ја злоупотребува. Жената за да се одбрани го мавнала насилникот со тесла, по што тој избегал.Според информациите на МВР, вчера во 14 и 30 часот 73-годишна годишна жителка на село во близина на Македонски Брод пријавила во полиција дека истиот ден околу 5 часот во нејзиниот домот дошол И.М.(32) од истото село.Тој тропнал неколкупати на вратата и кога старицата му отворила влегол во собата и почнал присилно да врши обљуба врз неа, нанесувајќи ѝ повреди по целото телото.Според информациите на полицијата, жената цело време давала отпор. Во еден момент, во самоодбрана, зела тесла со која го удрила И.М., по што тој ја напуштил просторијата.На жената ѝ била укажана лекарска помош во Здравствен дом Македонски Брод и на Одделот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 249 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон повика денеска иранската криза да биде уредена со „дијалог и мултилатерализам“.Тој го упати повикот на годишната сесија ...
сите 74 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 64 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силувана старица, во самоодбрана со тесла го удрила соселанинот силувач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: