Куба го менува Уставот, воведува функција премиер

2 копии
4 копии

Кубанскиот парламент го одобри новиот нацрт-устав. Предлогот беше едногласно усвоен од страна на пратениците. Новиот устав се стреми да го зачува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куба го менува Уставот, воведува функција премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: