Вечерва почнува седмото издание на фестивалот на џез музиката во Прилеп

Прилеп по седми пат ќе биде домаќин на Меѓународниот џез фестивал, кој од вечерва до сабота, 1 септември, ќе се одржи на летната сцена во центарот за култура ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
4 копии
повеќе

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 117 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 59 | | | веќе видена

Овните се хипохондрични, Биковите страствени со Скорпиите, Близнаците вртат нов лист, Лавовите откриваат тајни… Овен Доколку се занимавате со приватен бизнис, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва почнува седмото издание на фестивалот на џез музиката во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: