МТСП: КСС наместо да даде придонес ги бојкотираше седниците на ЕСС


4 копии

Министерството за труд и социјална политика реагира на денешните обвинувања од Конфедерацијата на слободни синдикати дека не функционира социјалниот дијалог и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Отпочнување на преговори за зголемување на платитите и К – 15 за јавниот сектор бараат од Конфедерацијата на слободни синдикати. Од таму велат дека ако не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Картелот на власт на чело со Зоран Заев си поигрува со трагедијата на семејствата на масакрираните момчиња кај Смилковско Езеро и ја манипулира целата јавност, ...
сите 265 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 155 | | | веќе видена

Сплетот чочеци, плех музиката, лепењето пари по трубачи налик на свадба ја намсејаа и запалија македонската јавност. Отворењето на новата автопатска делница, ...
сите 57 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2018 (ИНПРЕС) – Регионална депонија ќе има и мора да има, посебно од аспект на општината, проблемот е само локацијата, нешто што секако ги ...
сите 56 | | | веќе видена

Не е можно да се најде решение за спорот со името за две недели. Наспорти оптимизмот кој се ширеше во последните месеци и изјавата на еврокомесарот за ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: КСС наместо да даде придонес ги бојкотираше седниците на ЕСС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: