Крвникот од Париз се заколнал на верност во Ал Багдади: ИСИС објавила снимка на која е Хамзат Азимов


Новинската агенција "Amaq", блиска до терористичката организација ИСИС, објавила снимка на која, според наводите на групите за нагледување на џихадисти, делува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Улици со крв, избодена жена како лежи на асвалтот и крвави раце на напаѓачот кој што држи нож - ова се сведоштвата на преживеаните од последниот напад во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во саботата вчерта, напаѓач - наводно француски државјанин со чечениско потекло - почнал да напаѓа луѓе со нож во познатата туристичка улица. Напаѓачот ...
| | веќе видена | слични

Во саботата вечерта, напаѓачот, наводно, француски државјанин со чеченско потекло, почнал да напаѓа луѓе во познатата туристичка област во Париз. Напаѓачот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии

Едно лице загина синоќа при напад со нож во центарот на Париз. Напаѓачот е убиен од страна на француската полиција. Терористичката организација Исламска држава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, и натаму верува во името „Република Илинденска Македонија“, како опција за решавање на спорот со Грција. Дури и без новинарско прашање, ...
сите 462 | | | веќе видена

Македонската радио телевизија подготвува студио во кое ќе се одржи дуелот меѓу премерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во среда, објави ...
сите 231 | | | веќе видена

Реакциите на партиите на Албанците кои останаа во опозиција не го променија ставот на лидерот на владината ДУИ, Али Ахмети кој смета дека нема потреба од ...
сите 70 | | | веќе видена

На официјалната интернет страница на британското кралско семејство, е додадена и биографија посветена на новопечената војвотка од Сасекс, Меган Маркл. Написот ...
сите 259 | | | веќе видена

Русенскиот митрополит Наум од БПЦ-БП му одржа скретен курс и уште повеќе, го понижи и му удри невидена шлаканица на Архиепископот охридско-македонски, г.г. ...
сите 91 | | | веќе видена

Во собранието на Република Македонија ќе се формира работна група составена од претставници на политичките партии, за да се поддржи имплементацијата на ...
сите 119 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, учествуваа на работна средба со амбасадорите на ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крвникот од Париз се заколнал на верност во Ал Багдади: ИСИС објавила снимка на која е Хамзат Азимов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: