(Видео) Мицкоски: Ниту еден универзитет не е во првите илјада на Шангајската листа


4 копии

Подобрени услови во градинката која секојдневно ја посетуваат ќе добијат дечињата од ЈДГ „Весели цветови“, објект „Сончоглед”, соопшти Општина Кисела Вода. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се преземаат подготвителни активности за санирање на свлечиштето кај Теферич во општина Кисела Вода кои би почнале кон средината на следниот месец, а за тогаш ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во тек се градежните зафати овозможени преку соработката на Општина Кисела Вода и Цементарница Усје АД Скопје, соопшти општинската прес-служба. Градоначалникот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Кисела Вода на чело со градоначалникот Филип Темелковски, делумно го поддржа проектот на претходната градоначалничка од ВМРО-ДПМНЕ, Билјана Беличанец ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денеска изврши увид во реконструкциските зафати во градинката „Весели Цветови“, објект „Сончоглед”, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 242 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски денеска преку сооштение искажа незадоволство од одбивањето на второстепената жалба за одложување на издржувањето на ...
сите 105 | | | веќе видена

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
сите 155 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на ...
сите 61 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Мицкоски: Ниту еден универзитет не е во првите илјада на Шангајската листа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: