Пенелопе Круз доби ѕвезда во Холивуд

Завчера Булеварот на славните го закити уште една ѕвезда, 2436. по ред, која и припадна на славната оскаровка Пенелопе Круз. На церемонијата Круз беше придружена од нејзиниот сопруг Хавиер Бардем, но на бината беше заедно со Џони Деп со кој игра во четвртиот дел на „Пиратите од Кариби“. Џони Деп одржа говор за да го потенцира талентот, убавината и оригиналноста на прекрасната Круз, а потоа таа му возврати со комплименти. - Да ви кажам нешто за човекот со капата (Џони Деп). За прв пат дојдов во Лос Анџелес во 1994 година и не зборував англиски. Знаев да кажам само две нешта, две реченици. Едната беше „Како си?“, а другата „Сакам да работам со Џони Деп“. Во изминативе 10 години работев со него два пати и тоа ми го подобри англискиот, па сега знам како да кажам „Сакам да работам со Џони Деп повторно“ - изјави Пенелопе со нејзиниот егзотичен акцент.
| | веќе видена | слични

"Шпанската актерка Пенелопе Круз доби ѕвезда на холивудскиот Булевар на славните. На свечената церемонија Пенелопе Круз беше придружувана од „Пиратите од Карибите“, својот близок пријател Џони Деп, продуцентот Џери Брукхајмер и режисерот Роб Маршал. Таа е добитник на 2436 – тата ѕвезда на Булеварот на славните. Круз е првата актерка од Шпанија која воопшто некогаш била номинирана за Оскар, воедно таа е и добитничка на Оскар во 2009 –та година за најдобра споредна улога поточно за улогата на Марија Елена во романтичната комедија на Вуди Ален „Вики Кристина Барселона“. Шпанската актерка која е во брак со Хавиер Бардем од неодамна го доби своето прво дете. Бардем исто така има добиено Оскар за улогата во филмот „Нема земја за старци“ во 2007 година. "
| | веќе видена | слични

Пенелопе Круз ја доби 2436-тата ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд. На свечената церемонија актерката беше придружувана од нејзиниот пријател Џони Деп, продуцентот на „Пиратите од Карибите“ Џери Брукхајмер и режисерот Роб Маршал. Круз е првата актерка од Шпанија номинирана за Оскар. Во 2009 година таа доби Оскар за најдобра споредна улога како Марија Елена во романтичната комедија на Вуди Ален „Вики Кристина Барселона“. Шпанската актерка е во брак со Хавиер Бардем, кој има добиено Оскар за улогата во филмот „Нема земја за старци“ (2007 година), а парот од неодамна го доби и своето прво дете.
| | веќе видена | слични

Пред претставувањето на новото продолжение на филмот „Пиратите од Карибите“, Пенелопе Круз добила своја ѕвезда на булеварот на славните, и со тоа станала првата шпанска актерка на која и припаднала оваа чест. Актерката на церемонијата се појавила со својот сопруг, Хавиер Бардем, а присуствувал и актерот Џони Деп кој глуми заедно со неа во филмот „Пиратите од Карибите“. Пенелопе за добивањето на признанието јавно му се заблагодарила на Деп што ја научил течно да го зборува англискиот јазик. Освен него, таа се заблагодарила и на семејството, сопругот и новородениот син. Изјавила дека секогаш кога ќе ја погледне ѕвездата, ќе ги види имињата на сите оние луѓе кои и помогнале нејзините сништа да станат стварност.
| | веќе видена | слични

Егзотичната убавица Пенелопе Круз ја направија „бесмртна“ на холивудската Патека на славните... Па, и редно време беше! Пенелопе Крус се појавува во големи американски хит филмови веќе повеќе од 10 години, но се смета дека нејзината работа во Pirates of the Carribean: On Stranger Tides беше последната капка што го запечати договорот. Актерката родена во Мадрид беше наградена со 2.436 ѕвезда на холивудската Патека на славните во сабота и заедно со неа да прослави беше нејзиниот пријател и партнер од филмот, Џони Деп. Пенелопе за свеченоста носеше долг припиен пурпурен фустан и црни Christian Louboutin штикли што дефинитивно ќе бидат хит оваа година.
| | веќе видена | слични

Пенелопе Круз, шпанската глумица со холивудска слава, доби своја ѕвезда на Патеката на славните во Лос Анџелес Таа е прва од својата земја што успеа да се најде во елитното друштво. - Ова е посебен ден, кој ќе го паметам цел живот. Кога и да ја погледнам таа ѕвезда ќе ги гледам имињата на сите што ми помогнаа да си ги остварам соништата - изјавила глумицата на откривањето на обележјето, каде што се појави во друштво на сопругот Хавиер Бардем и на Џони Деп, со кого се добри пријатели. Пенелопе зад себе има низа успешни филмски проекти и еден „оскар“, за споредна улога во филмот „Вики Кристина Барселона“ на Вуди Ален.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пенелопе Круз доби ѕвезда во Холивуд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: