Почина девојката прегазена од мотор

Скопјанката Тамара Т. (20), која пред пет дена беше прегазена од мотор во населбата Драчево, починала на скопските клиники. Трагичната сообраќајка се случила во неделата во 21:45 часот, на крстосницата од улиците Иван Хаџиниколов и Живко Фирфов. Мотоцикл „априлија“ управуваn од З.А. (32) од Скопје удрил во Тамара. Девојката добила тешки повреди поради што била донесена на Kлиниката за реанимација и интензивна нега. Тамара починала наредниот ден. Возачот на мотоциклот бил полесно повреден и по дадената лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.
| | веќе видена | слични
2 копии

Старлетата Тамара Ѓуриќ по пукањето на силиконите во задникот храбро се борела за живот на Военомедицинската академија. Наизглед малата незгода се претворила во вистински пекол и ја приковало старлетата во болнички кревет, а помош ѝ пружале познати светски хирурзи. Оваа неволја ја натерала Тамара добро да промисли и да почне да дава совети на младите девојки да не прават естетски интевенции на себеси и дека некои други вредности се поважни во животот. Но, сепак не се држела за тоа. Нејзиното ново видео на социјалните мрежи не се разликува од тие пред несреќата, единствено што има малку повеќе гардероба. Погледнете како изгледа сега:
| | веќе видена | слични

Променливото време периодов лошо влијае на здравјето. Деновиве и Тамара Тодевска се справува со настинка. Нејзиниот имунитет падна, а таа легна во креветот. Сепак не е ништо страшно, а пејачката со малку инхалација, чаеви и лекарства наскоро ќе биде како нова. Таа дури позираше во вакво издание и прикачи лудо селфи на социјалните мрежи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател се одлучи за име кое денес е многу ретко. Александар Вучиќ вчера по третпат стана татко, а синот го крсти Вукан. Вучиќ ја прекина посетата на Казахстан поради раѓањето на неговиот син. Тој веднаш заминал во болницата „Народен фронт“ да ги види бебето и сопругата. Ова е трето дете на Вучиќ. Тој од претходниот брак има син и ќерка. Тамара е втора сопруга на Вучиќ и негова прва љубов бидејќи се знаат од млади години. Тамара е првата дама на Србија, а пред неа сопруга на Вучиќ, беше Ксенија! – Вечерва за прв пат ќе морам да ги прекинам државничките обврски и тоа со насмевка на лицето, бидејќи Тамара и јас добивме син – напиша Вучиќ на Твитер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Веста за раѓањето на неговото трето дете, ноќеска Вучиќ ја сподели на Твитер, и со голема радост изјави дека мора да ја прекине посетата на Казахстан. Бебето се родило 15 дена порано од очекуваното, па посетата на Вучич за отворањето на „Астана Експо 2017“ во Казахстан ќе биде прекинета. Тој со огромна радост соопшти дека ќе се врати во Србија да ја сподели радоста со сопругата Тамара.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во петокот по трет пат стана татко, а како што дознава српски Телеграф, за синот одбра старо српско име – Вукан. Бебето кое му го роди сопругата Тамара стигна 15 дена пред терминот, по раѓањето доби најмногу оценки, а тешко е 3.250 грама. По сознанието дека претседателот на Србија доби принова, почнаа да стигнуваат честитки од земјите и светот. Претседателот на Србија слушнал убави вести додека се наоѓал во посета на Казахстан. „Вечерва за прв пат морав да ги прекинам државничките обврски, и тоа со насмевка на лицето, затоа што Тамара и јас, пред неколку минути добивме син“, напиша Вучиќ на Твитер. Вечерас ћу први пут морати да прекинем државничке обавезе, и то са осмехом на лицу, јер смо Тамара и ја, пре неколико минута, добили сина. — Александар Вучић (@avucic) 9 June 2017
| | веќе видена | слични
2 копии

– Вечерва првпат ќе морам да ги прекинам државничките обврски и тоа со насмевка на лицето, бидејќи Тамара и јас пред неколку минути добивме син, напишал Вучиќ. Бебето се родило 15 дена предвреме и тоа додека претседателот Вучиќ се наоѓа во посета на Казахстан, каде присуствуваше на отворањето на „Астана Експо 2017“.
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ по трет пат стана татко, овој пат на здраво машко беше кое иако е родено 15 дена пред рокот е во одлична здравствена состојба. Тој и неговата сопруга Тамара не се откажаа од намерата за трето дете иако претходниот обид заврши трагично со спонтан абортус. - Вечерва првпат ќе морам да ги прекинам државничките обврски и тоа со насмевка на лицето, бидејќи Тамара и јас пред неколку минути добивме син, напиша Вучиќ веднаш по дознавањето на среќната вест. Вучиќ се вратил веднаш од Казахстан, каде присуствуваше на отворањето на „Астана Експо 2017“.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ утрово стигна од Казахстан во Белград. Тој ја скрати посетата за да го види синот кој се роди синоќа. Бебето се роди 15 дена пред терминот, додека Вучиќ беше на отварањето на Astana Expo 2017 во Казахстан. По слетувањето на аеродромот „Никола Тесла“ Вучиќ, видно радосен и нестрплив, веднаш се упатил кон породилното одделение во „Народни фронт“ да ги види сопругата Тамара и синот. Мајката и бебето е во одлична здравствена состојба. Вучиќ има две деца, ќерката Милица и синот Данило, од претходниот брак.
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа по третпат стана татко, а убавата вест ја споделил на социјалната мрежа Твитер. – Вечерва првпат ќе морам да ги прекинам државничките обврски и тоа со насмевка на лицето, бидејќи Тамара и јас пред неколку минути добивме син, напишал Вучиќ. Бебето се родило 15 дена предвреме и тоа додека претседателот Вучиќ се наоѓа во посета на Казахстан, каде присуствуваше на отворањето на „Астана Експо 2017“.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 208 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 158 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина девојката прегазена од мотор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: