„Крнтијава“ се проценува на 180.000 долари

Старата мудрост „Она што за некого е ѓубре, за друг е богатство“ во овој случај го има својот најапликативен пример и доказ за вистинитост. Овој ’рѓосан и во распаѓање модел на Dodge Daytona што за некого претставува само отпад во шталата, може да премине на друго ниво на вредност, бидејќи неговата вредносна цена може да достигне до 180.000 долари, според проценките кои се прават. За газдата тоа ќе биде одлична зделка за инвестицијата од 3.993 долари, колку што го платил возилото. Добро читате. Оваа „крнтија“ од 1969 година, кога ќе биде дадена на аукција следниот месец, се очекува да достигне сума помеѓу 150.000 и 180.000 долари, проценува duPont Registry. Тоа е така бидејќи стариот Dodge Deytona откриен во штала во Висконсин, е супер-редок моќен автомобил од кој биле изработени само 503 примероци. Под оваа „канта“ лежи 440 Magnum V8 мотор со трибрзински TorqueFlit автоматски менувач. Оваа моќна машина цели триесет години го нема почувствувано отворениот пат пред себе.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Пораки на охрабрување за Договорот од Преспа, добил премиерот Зоран Заев од потпретседателот на САД Мајк Пенс на днешната средба во Вашингтон.Како што напиша ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 252 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Крнтијава“ се проценува на 180.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: