Плаќал да не се објават провокативни фотографии кои сопругата ги праќала на друг

4 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б. (46) осомничен за кривично дело „уцена“, и против А.Д. (35) и Ј.Д. (55), двајцата од Свети Николе, кои се товарат за кривично дело „помагање“. – Првопријавениот Б.Б., кој бил на издржување казна затвор во КПУ – затвор Штип, во својот мобилен телефон имал фотографии од четириесетгодишна тетовка со компромитирачка содржина кои самата му ги пратила на Вибер, соопшти МВР во дневниот Билтен. Б.Б. почнал да ја уценува со закана дека ако не му даде пари во износ од 3.000 евра ќе му ги достави сликите на нејзиниот сопруг. Оштетената исплашена заминала на извесен период во Германија, по што Б.Б. заедно со второпријавениот А.Д. продолжил да го уценува сопругот на оштетената, кому успеале да му изнудат пари во три наврати. Првиот пат сопругот на оштетената им донел пари во износ од 250 евра, додека пријавените биле во затворот, а во два наврата на жиро-сметка на третопријавената Ј.Д. уплатил по 10.000 денари.
| | веќе видена | слични

– Првопријавениот Б.Б., кој бил на издржување казна затвор во КПУ – затвор Штип, во својот мобилен телефон имал фотографии од четириесетгодишна тетовка со компромитирачка содржина кои самата му ги пратила на Вибер, соопшти МВР во дневниот Билтен. Б.Б. почнал да ја уценува со закана дека ако не му даде пари во износ од 3.000 евра ќе му ги достави сликите на нејзиниот сопруг. Оштетената исплашена заминала на извесен период во Германија, по што Б.Б. заедно со второпријавениот А.Д. продолжил да го уценува сопругот на оштетената, кому успеале да му изнудат пари во три наврати. Првиот пат сопругот на оштетената им донел пари во износ од 250 евра, додека пријавените биле во затворот, а во два наврата на жиро-сметка на третопријавената Ј.Д. уплатил по 10.000 денари.
| | веќе видена | слични

Двајца затвореници од штипскиот затвор уценувале тетовка, од која барале 3.000 евра за да не му ги покажат компромитирачките фотографии на нејзиниот сопруг, а кои таа претходно самата му ги испратила на еден од затворениците. Според полицијата, кривична пријава за уцена заработил Б.Б. (46), а неговиот цимер од затворот во Штип, А.Д. (35), и Ј.Д. (55), двајцата од Свети Николе, се осомничени за помагање. Од истрагата било утврдено дека Б.Б. во својот мобилен телефон имал фотографии со компромитирачка содржина од тетовка на возраст од 40 години. Истите таа самата му ги испратила преку апликацијата вибер. Тогаш затвореникот почнал да ја уценува заканувајќи ~ се дека ако не му даде 3.000 евра, фотографиите ќе му ги препрател на нејзиниот сопруг. Жената се исплашила дека сопругот ќе дознае, но бидејќи немала пари, заминала на извесен период во Германија. Но Б.Б. не се откажал од намерата да заработи, па со А.Д. почнал да го уценува сопругот на тетовката дека ќе објави нејзини фотографии на интернет. Сопругот се ...
| | веќе видена | слични

Затвореникот во својот мобилен телефон поседувал компромитирачки фотографии од тетовчанка кои таа му ги испраќала преку „Вибер“ СВР-Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б. (46) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело уцена и против А.Д. (35) и Ј.Д.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б. (46) поради сомнение за кривично дело уцена и против А.Д. (35) и Ј.Д. (55), двајцата од Свети Николе, поради сомнение дека му помагале.Првопријавениот Б.Б., кој бил на издржување казна затвор во Штип, во својот мобилен телефон имал фотографии од четириесетгодишна тетовка со компромитирачка содржина кои самата му ги испратила на „Вибер“.Тој почнал да ја уценува со предавање на фотографиите на нејзиниот сопруг, ако не му даде 3.000 евра.Жената, исплашена од случката заминала на извесен период во Германија, по што Б.Б. заедно со А.Д. продолжил со уценување на нејзиниот сопругот, на кого успеале да му изнудат пари во три наврати. Првиот пат сопругот на оштетената им дал 250 евра, додека пријавените биле во затворот. Исто така, во два наврати на жиросметка на Ј.Д. уплатил по 10 илјади денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена

Ирската влада изрази загриженост откако Долниот дом на британскиот парламент синоќа го отфрли предлогот на премиерката, Тереза Меј за брегзит, оценувајќи дека ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плаќал да не се објават провокативни фотографии кои сопругата ги праќала на друг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: