Плаќал да не се објават провокативни фотографии кои сопругата ги праќала на друг

4 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б. (46) осомничен за кривично дело „уцена“, и против А.Д. (35) и Ј.Д. (55), двајцата од Свети Николе, кои се товарат за кривично дело „помагање“. – Првопријавениот Б.Б., кој бил на издржување казна затвор во КПУ – затвор Штип, во својот мобилен телефон имал фотографии од четириесетгодишна тетовка со компромитирачка содржина кои самата му ги пратила на Вибер, соопшти МВР во дневниот Билтен. Б.Б. почнал да ја уценува со закана дека ако не му даде пари во износ од 3.000 евра ќе му ги достави сликите на нејзиниот сопруг. Оштетената исплашена заминала на извесен период во Германија, по што Б.Б. заедно со второпријавениот А.Д. продолжил да го уценува сопругот на оштетената, кому успеале да му изнудат пари во три наврати. Првиот пат сопругот на оштетената им донел пари во износ од 250 евра, додека пријавените биле во затворот, а во два наврата на жиро-сметка на третопријавената Ј.Д. уплатил по 10.000 денари.
| | веќе видена | слични

– Првопријавениот Б.Б., кој бил на издржување казна затвор во КПУ – затвор Штип, во својот мобилен телефон имал фотографии од четириесетгодишна тетовка со компромитирачка содржина кои самата му ги пратила на Вибер, соопшти МВР во дневниот Билтен. Б.Б. почнал да ја уценува со закана дека ако не му даде пари во износ од 3.000 евра ќе му ги достави сликите на нејзиниот сопруг. Оштетената исплашена заминала на извесен период во Германија, по што Б.Б. заедно со второпријавениот А.Д. продолжил да го уценува сопругот на оштетената, кому успеале да му изнудат пари во три наврати. Првиот пат сопругот на оштетената им донел пари во износ од 250 евра, додека пријавените биле во затворот, а во два наврата на жиро-сметка на третопријавената Ј.Д. уплатил по 10.000 денари.
| | веќе видена | слични

Двајца затвореници од штипскиот затвор уценувале тетовка, од која барале 3.000 евра за да не му ги покажат компромитирачките фотографии на нејзиниот сопруг, а кои таа претходно самата му ги испратила на еден од затворениците. Според полицијата, кривична пријава за уцена заработил Б.Б. (46), а неговиот цимер од затворот во Штип, А.Д. (35), и Ј.Д. (55), двајцата од Свети Николе, се осомничени за помагање. Од истрагата било утврдено дека Б.Б. во својот мобилен телефон имал фотографии со компромитирачка содржина од тетовка на возраст од 40 години. Истите таа самата му ги испратила преку апликацијата вибер. Тогаш затвореникот почнал да ја уценува заканувајќи ~ се дека ако не му даде 3.000 евра, фотографиите ќе му ги препрател на нејзиниот сопруг. Жената се исплашила дека сопругот ќе дознае, но бидејќи немала пари, заминала на извесен период во Германија. Но Б.Б. не се откажал од намерата да заработи, па со А.Д. почнал да го уценува сопругот на тетовката дека ќе објави нејзини фотографии на интернет. Сопругот се ...
| | веќе видена | слични

Затвореникот во својот мобилен телефон поседувал компромитирачки фотографии од тетовчанка кои таа му ги испраќала преку „Вибер“ СВР-Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б. (46) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело уцена и против А.Д. (35) и Ј.Д.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б. (46) поради сомнение за кривично дело уцена и против А.Д. (35) и Ј.Д. (55), двајцата од Свети Николе, поради сомнение дека му помагале.Првопријавениот Б.Б., кој бил на издржување казна затвор во Штип, во својот мобилен телефон имал фотографии од четириесетгодишна тетовка со компромитирачка содржина кои самата му ги испратила на „Вибер“.Тој почнал да ја уценува со предавање на фотографиите на нејзиниот сопруг, ако не му даде 3.000 евра.Жената, исплашена од случката заминала на извесен период во Германија, по што Б.Б. заедно со А.Д. продолжил со уценување на нејзиниот сопругот, на кого успеале да му изнудат пари во три наврати. Првиот пат сопругот на оштетената им дал 250 евра, додека пријавените биле во затворот. Исто така, во два наврати на жиросметка на Ј.Д. уплатил по 10 илјади денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 202 | | | веќе видена

„На одлуката на Кривичен совет немаме право на жалба до Врховен суд. Имаме можност да поднесеме иницијатива до Јавниот обвинител на РМ. Тој како надлежен може ...
сите 428 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плаќал да не се објават провокативни фотографии кои сопругата ги праќала на друг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: