Скопјанец ограбил седум аптеки во Битола

4 копии
4 копии
2 копии
9 копии

На 32 години, поради постоење основи на сомнение дека извршил две кривични дела ,, разбојништво,, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 60 ...
| | веќе видена | слични

Триесет и двегодишен жител на Скопје е уапсен во саботата поради сомнение дека е изврпшител на двата вооружени грабежа од јануари годинава, сторени во ист ден ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопската полиција поднесе кривична пријава против Д.Ј.(32) од Скопје, поради сомнение дека извршил две разбојништва со што се стекнал со противправна имотна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец ограбил седум аптеки во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: