Кривична за ученик од Хрватска кој жигосал двајца соученици со запалка

Полицијата од Задар поднесе кривична постапка против ученик на возраст од 15 години, кој се сомничи дека физички малтретирал негова соученичка. Тој со запалка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
3 копии

Во Средното стручно училиште во Србија е избегната голема трагедија, откако 15-годишниот ученик Л.М. се обидел да ги отруе своите соученици со солна киселина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште двајца ранети соученици биле сместени во болница, а како што пренесуваат тамошните медиуми, засега не се познати мотивите за нападот со нож. Еден ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера во 11,00 во Полициското одделение Жеровјане С.З.(53) од с.Челопек пријавил дека во четвртокот околу 09,30 часот неговиот 10 годишен син додека бил на час ...
| | веќе видена | слични

10 -годишен ученик од Челопек бил истепан од наставничка, по што неговиот родител ја пријавил во полиција. На ученикот му била укажана лекарска помош во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за ученик од Хрватска кој жигосал двајца соученици со запалка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: