Кривична за скопјанец поради закани на Фејсбук до македонските пратеници

49-годишен маж од Скопје заработи кривична пријава поради закани на Фејсбук упатени до пратениците во македонското Собрание, со образложение дека на тој начин ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против 49-годишен скопјанец за загрозување на сигурноста и ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство- Скопје презеде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во МВР во координација со Основното јавно обвинителство- Скопје повикале 49-годишен скопјанец на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Триесет и осумгодишен жител на селото Росоман во полицијата во Кавадарци во вечерните часови на 06 јануари пријавил дека истиот ден бил физички нападнат во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Триесет и осум годишниот А.В. жител на село Росоман синоќа пријавил во Полициската станица Кавадарци дека истиот ден, околу 18,00 часот бил повикан од С.К. од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
сите 396 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 207 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 209 | | | веќе видена

Откако неговата сопруга Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандолозната афера која го тресе Балканот со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, Душко Тошиќ да ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за скопјанец поради закани на Фејсбук до македонските пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: