Измамник: Барал пари за лекување на дете, од мајката земал огромна сума

4 копии

СВР - Скопје поднесе кривична пријава до ОЈО - Скопје против К.А. (40) поради основи на сомнение дека сторил кривично дело „убиство“. Пријавениот кривичното ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
2 копии
2 копии
7 копии

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Д.А. (44) и Ф.В. (18), двајцата од Скопје, сомничени за кривичното дело ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против 44-годишниот Д.А. и 18-годишниот Ф.В., двајцата од Скопје, поради ...
| | веќе видена | слични

Тројца скопјани меѓу кои и еден тинејџер биле уапсени откако минатиот месец полицијата кај нив пронашла околу 1,3 килограми марихуана, револвер, два пиштоли и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Атина не е таа која ја започна сериозната дебата за иднината на Западен Балкан во ЕУ и не е Ципрас тој кој го постави на дневен ред пристапувањето на Република ...
сите 78 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измамник: Барал пари за лекување на дете, од мајката земал огромна сума

Од:
До кого (е-маил):
Порака: