Кривична пријава за злоупотреба на службена положба за поранешниот директор на Агенцијата за катастар

12 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, поднесе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против поранешниот директор на Агенцијата за катастар на недвижности на ...
| | веќе видена | слични

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.  Како што е наведено во соопштението од МВР, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Жителка на струшкото село Шум доби кривична пријава од надворешната канцеларија за криминалистички работи – Струга за „запуштање и малтретирање на дете“ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.Д.(38) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кривична пријава е поднесена против поранешниот директор на средното општинско училиште во Гостивар кој во периодот од ноември 2017 година до март годинава ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба за поранешниот директор на Агенцијата за катастар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: