Кривична пријава за спречување на избори и гласање

2 копии

Малолетник од беровско село заработи кривична пријава, откако испратени фотографии од 15-годишно девојче ги прикажувал на своите другари. „Надворешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 16-годишник од беровско село поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

Против две лица од Штип поднесена е кривична пријава за измама. МВР соопшти дека пријавените довеле во заблуда жена од Штип, која ја натерале да си го продаде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови, ...
сите 167 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 72 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за спречување на избори и гласање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: