Кривична за 27-годишен кичевец во чиј автомобил било пронајдено огнено оружје

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против 27-годишник од село Србица бидејќи бил пронајден пиштол во автомобил „сузуки витара“, кој тој го управувал ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против 57 годишен жител од неготинското село Долни Дисан, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неготинската полиција поднесе кривична пријава против 57-годишник од селото Долни Дисан, откако при претрес во неговиот дом била пронајдена поголема количина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 216 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за 27-годишен кичевец во чиј автомобил било пронајдено огнено оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: