Претседателот Иванов во недела ќе оствари средба со бугарскиот претседател Радев


20 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во недела (6 мај) во Дојран ќе оствари средба со бугарскиот претседател Румен Радев, којшто ќе престојува во ...
| | веќе видена | слични

Иако ја оценија како „значајна“ посетата на бугарскиот претседател Румен Радев на Ѓурѓовден во струмичко Ново Село, каде што се поклони на војниците што ...
| | веќе видена | слични

Менито кое се служеше на заедничкиот ручек на македонскиот претседател Ѓорге Иванов и неговиот бугарски колега Румен Радев, вчера во Дојран, е прикажано преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со високи воени почести, интонирање на химните на Македонија и на Бугарија, положување венци и цвеќе пред споменикот на загинатите војници закопани на ...
| | веќе видена | слични

„ЧЕСТИТ ПРАЗНИКА НА ХРАБРОСТТА – СВЕТИ ГЕОРГИ И НА НАШИТЕ МАКЕДОНСКИ ВОЕННИ! БРАВО! ЕДИН НАРОД В ДВЕ ДЪРЖАВИ!” – го поздрави заедничкото учество на ...
| | веќе видена | слични

- Добрите традиции на современа Европа налагаат државите кои дури и војувале една против друга заедно да ги почитуваат своите мртви, притоа испраќајќи порака ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев сам им се поклони на загинатите бугарски војници во струмичко Ново Село, на Денот на бугарската армија, а не како најавува ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов го пречека својот бугарски колега Румен Радев во Ново Село, но не го придружуваше својот гостин до меморијалните воени гробишта каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за ...
сите 399 | | | веќе видена

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 167 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 198 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието го отфрли барањето за расправа за законот за амнестија за осудените за настаните од 27 април. Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Иванов во недела ќе оствари средба со бугарскиот претседател Радев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: