Кристјансон: Ќе сториме се да ја изненадиме Македонија

2 копии

Македонија мора да слави победа на еден од наредните два меча ако сака да се пласира во следната фаза на Светското Првенство. По поразот од Хрватска нашите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двете победи над Јапонија и Бахреин, колку и да беа очекувани, сепак донесоа моменти кои ни оставија препорака за подобар пристап во натамошните натпревари. Не ...
| | веќе видена | слични

Македонија доминираше против Бахреин во натпревар од групната фаза на ракометното Светско првенство, а селекторот на нашиот противник покрај забелешките за ...
| | веќе видена | слични

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Бахреин фаворитската улога и ја на Македонија. Предводникот на оваа селекција, Арон Кристјансон со голем почит гледа кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија по победата над Јапонија очекува уште една победа на Светското Првенство во ракомет. На ред е дуел против Бахреин кој е голем аутсајдер на овој меч, ...
| | веќе видена | слични

Репрезентациите учеснички на Мундијалот веќе започнаа со свои промени пред следните мечеви, нашиот стратег Гонзалез засега останува со истите проверени сили. ...
| | веќе видена | слични

Раул Гонзалес и неговите соработници од стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација повторно успешно треба да решаваат исландска шема на ракомет, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 475 | | | веќе видена

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 475 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 366 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 128 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 249 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кристјансон: Ќе сториме се да ја изненадиме Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: