Хамес: Можеме да го елиминираме Ливерпул во ЛШ

2 копии
2 копии

Давид Оспина изминатово лето одлучи да го напушти Арсенал и замина на позајмица во Наполи, а иако во првиот дел од сезоната беше стандарден на голот и добиваше ...
| | веќе видена | слични

Наполи го совлада Цирих со 1-3 во првиот дуел од 1/16-финалето во Лигата на Европа, но тренерот Карло Анчелоти сепак не беше комплетно задоволен. Ги ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти веднаш по победата на гостувањето кај Цирих со 3:1 даде свое видување за натпреварот. „Наполитанците“ веќе си обезбедија ...
| | веќе видена | слични

Наполи вечерва гостува кај Цирих во првиот меч од 16-финалето на Лигата на Европа, а тренерот на италијанскиот калчолигаш Карло Анчелоти е полн со оптимизам, и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска е трет ден како тече рокот за обезбедување на парламентарно мнозинство и состав на новата влада. Иако не е тајна дека партиите преговараат со цел да ...
сите 484 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 638 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 141 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 273 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамес: Можеме да го елиминираме Ливерпул во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: