Наскоро филм за основачот на Lamborghini

Актуелно Режисерот на познатите филмови „Пороците на Мајами“, „Последниот Мохиканец“ и „Жештина“, Мајкл Мејн, најави навистина интересна новост дека следниот филм ќе биде за животот на Ензо Ферари и пикот на славата на брендот во педесеттите години. Неодамна беше објавено дека компанијата AMBI Group ги поседува правата за животот на Феручио Ламборгини. Филмот кој според последните најави ќе го носи насловот Lamborghini – The Legend, ќе започне да се снима претстојното лето на различни локации во Италија каде што брендот го започнал својот живот. Навистина интересно што во ист период ќе се снимаат филови за двете најголеми италијански автомобилски легенди што секако е на радост на вистинските автомобилски фанови. За разлика од филмот за Ферари, кој како што споменавме го подготвува Мајкл Мејн, филмот за Ламборгини ги пронајде актерите за главните улоги, а тоа се Кристијан Бејл и Нуми Рапас. Премиерата на филмот според првичните најави треба да се случи во 2017-та година. Со нетрпение очекуваме да видиме како ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Бејл поради здравствени проблеми мора да се повлече од снимањето за биографскиот филм за Енцо Ферари. За потребите на филмот актерот требало да накачи десетина кила но, неговото тело е премногу кревко поради огромните промени во килажата во изминатите десет години. Бејл е најпосветениот актер во Холивуд кој секогаш претерува, за „Затвореник“ ослабе триесет кила, па веднаш се врати во форма година подоцна за „Бетмен“ каде ги врати килограмите, но и мускулната маса за потоа повторно да слабее и пак да се билда. Режисерот Мајкл Мен сега мора да најде брзо замена бидејќи снимањето започнува напролет.
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 139 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро филм за основачот на Lamborghini

Од:
До кого (е-маил):
Порака: