Крими статистика според хороскопските знаци

Полицијата од една провинција во Онтарио, Канада направила „рангирање“ на криминалците уапсени оваа година според хороскопскиот знак. Не знаеме дали ќе се изненадите ама статистиката покажува дека најголем број од уапсените оваа година биле родени во знакот на Овнот. Од вкупно 1986 лица уапсени досега оваа година 203 биле родени во знакот на Овенот. За разлика од нив Стрелците биле најмирни... За прв пат некоја провинција прави официјална статистика на бројот на уапсени лица, пренесува Нешенл Пост, па така веднаш зад проблематичните Овни следуваат Вагите со 189 и Девиците со 183 апсења. Од друга страна минатата година најмирни биле Стрелците со само 139 апсења, како и Водолиите со 142 и Биковите со 146 апсења. И додека официјалните лица кои ја направиле статистиката не сакале да коментираат понатаму, астролозите велат дека “Овнот е знак на воинот. Овните владеат со војската, влегуваат во авантури без размислување. Многумина новинари се родени во знакот на Овнот“ – ќе забележи Нешенл Пост. За Стрелците, кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Има ли подобар доказ дека со договорот со Грција е предадена сувереноста на државата. Грција го менува нашиот уставот и изготвува амандмани, а сега ги менува ...
сите 143 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 76 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 36 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
сите 214 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 89 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крими статистика според хороскопските знаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: