КРИК! – Нова македонска емисија за млади. Погледнете ги првите 2 епизоди


Концептот на КРИК! се состои од два сегменти кои ги таргетираат потребите на младите луѓе и тоа: (1) Општествен – актуелни теми кои ја засегаат младата популација и ставаат акцент на секојдневните проблеми со кои тие се соочуваат, и (2) Културен – воведување на младите во културните трендови преку претставување на нови ликови од уметноста, музичката сцена, филмската индустрија и младинскиот активизам. Позади КРИК! стојат Бруно Велјановски, Трифун Ситниковски, Деница Чадиковска, Давид Илиески и Константин Битраков.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 136 | | | веќе видена

- Вашата  општината  е  држава во мало, има долга традиција  на живење на различни вери, етнички заедници,  но соживотот бил секогаш по мерка и за мерка. И во ...
сите 286 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 174 | | | веќе видена

Во Битола нема ниту еден случај на морбили. Исто така нема ниту во Могила, Новаци, Ресен и Демир Хисар. 40 случаи има во Кичево. Епидемија од морбили е ...
сите 322 | | | веќе видена

Тое беше пораката на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на отворената трибина во Гевгелија. – Првите благодети што ги ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРИК! – Нова македонска емисија за млади. Погледнете ги првите 2 епизоди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: