Тајна на долговечноста на кралицата Елизабета - што јаде секој ден, а што избегнува по секоја цена


Иако кралицата Елизабета втора иако наполни 91 година таа изгледа одлично, а медиумите за нејзината топ форма ја открија и можната тајна. Иако ...
| | веќе видена | слични

Уште во 2012 година, кралската биографка, Сали Бедел Смит, открила дека Кралицата во својата чанта секогаш задолжително носи огледало, руж за усни, пенкало, ...
| | веќе видена | слични

Обидот на тинејџерот да изврши атентат врз кралицата Елизабета за време на нејзината постеа на Нов Зеланд во 1981 година полицијата го заташкала покажуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Енвер Тоска, осомничениот за свирепото убиство во Прилепско имал завршено образование за физиотерапевт, а бил запишан и на курсот во Полициската академија, ...
сите 156 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 267 | | | веќе видена

Уставниот суд на денешната седница треба да одлучува за уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, донесена од Собранието на Република ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајна на долговечноста на кралицата Елизабета - што јаде секој ден, а што избегнува по секоја цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: