Трамп, Путин и моќта на спонтаноста


2 копии
3 копии

Советникот на за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, Џон Болтон, изјави во неделата дека при неговата неодамнешна посета на Москва ...
| | веќе видена | слични

Трамп верува дека соговорникот може да го придобие со вид на лична дипломатија која "ги заобиколува" потсетниците напишани на хартија, па наместо тоа ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не ја исклучил можноста САД да го признаат руското присоединување на Крим. "Ќе видиме. Претседателот Обама дозволи да дојде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 386 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 339 | | | веќе видена

Босанскиот фудбалер Огњен Врањеш има порновидео со Јелена Карлеуша, а пејачката е подготвена да му плати 300 илјади евра за да не го објавува, пишуваат ...
сите 225 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, денеска соопшти дека неговата партија поднела иницијатива до Уставниот суд за оцена на уставноста на законот ...
сите 332 | | | веќе видена

 Интервентни мерки против загадувањето на воздухот генерално се почитуваат на целата територија на општина Аеродром, покажува вонредниот надзор градилиштата, ...
сите 197 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 437 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп, Путин и моќта на спонтаноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: