Кремељ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

5 копии
3 копии

Според информациите кои што ги пренесуваат руските медиуми, се чини дека е прашање на време кога официјална Москва ќе започне да ги протерува американските ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Русија е подготвена значително да го намали бројот на соработници во американската Амбасада во Русија како одговор на блокадата на рускиот дипломатски имот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Овие мерки најверојатно ќе бидат превземени од страна на Москва после одлуката на САД да не го врати имотот на руската амбасада во Вашингтон кој што беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремељ апелира за „политичка мудрост“ на Белата куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: