6 погрешни сфаќања за самостојните и независни луѓе

Овие луѓе уште како мали деца се издвојувале од останатите. Тие отсекогаш биле позрели, знаеле како да се грижат за себе и значително многу се истакнувале помеѓу нивните врсници. Да не знаете колку точно години имаат, сигурно би помислиле дека се неколку генерации постари. Токму затоа кога тие ќе се почувствуваат доволно зрело, многу брзо завршуваат со своето образование, наоѓаат работа и се иселуваат од дома. Нивното навидум лесно снаоѓање во животот може да доведе до многу погрешни сфаќања од оние околу нив, па тие често се соочуваат со следниве 6 погрешни тврдења за начинот на кој живеат…1. „Вие сигурно добро знаете да ги организирате вашите пари.“Да, тие одлично ги организираат нивните пари. Всушност толку се добри во тоа што можат да направат да исчезнат дури и без воопшто да се потрудат. Некои го нарекуваат тоа магија, но тие би ви кажале дека станува збор за несакана последица од самостојноста.2. „Сигурно вам не ви недостасува семејството.“Да бидеме на чисто, самостојните и независни луѓе не се ...
| | веќе видена | слични

Некои самохрани родители не ни помислуваат да започнат ново љубовно поглавје во својот живот. Тоа е нормално, бидејќи љубовните состаноци знаат да одземат многу време, трпение или да разочараат додека го пронајдеме вистинскиот партнер или партнерка. Не се лишувајте од љубовта, туку следете го овој водич кој ќе ви помогне за поуспешни состаноци: 1. Вие одлучувате - Не избрзувајте доколку не се чувствувате подготвени за состаноци и запознавање на потенцијални партнери. Земете си време онолку колку што ви е вам потребно. 2. Разграничете ја љубовта од семејството - Тоа не значи дека треба да криете дека имате деца, туку поставете граница помеѓу семејството и љубовта. Не го запознавајте партнерот или партнерката со вашите деца веднаш, почекајте додека врската стане посериозна. 3. Очекувајте разни емоции - Од една страна можеби ќе бидете возбудени, од друга страна можеби ќе се почувствувате разочарано поради некои минати искуства. Но запомнете, ова е нов почеток и ретко работите се црни и бели, погледнете ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 145 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6 погрешни сфаќања за самостојните и независни луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: