Рускиот амбасадор Kисљак ќе ја води антитерористичката канцеларија во ОН?


СПОРЕД ИЗВОРИ НА „БРЕЈТБАРТ“ Рускиот амбасадор во САД, Сергеј Kисљак, човекот во центарот на скандалот со наводните руски врски со кампањата на Трамп, е земен предвид за новото работно место - според висок функционер на ниво на ОН, Kисљак многу веројатно наскоро ќе биде именуван за одговорен за канцеларијата за борба против тероризмот во ОН. Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, предложи преструктуирање на напорите за борба против тероризмот на ОН, вклучувајќи нова канцеларија на чие чело ќе биде новиот генерален потсекретар - една од највисоките позиции во ова меѓународно тело. Извори од ОН велат дека Русија речиси сигурно ќе го избира кандидатот и се верува дека ќе биде Kисљак, а Гутереш ќе се согласи да го препорача во Генералното собрание, пренесува „Брејтбарт“. И руските медиуми шпекулираат со името на Kисљак како најверојатен фаворит. Руски „Kомерсант“ објави дека Kисљак веројатно ќе ја напушти својата сегашна позиција во јули, а на негово место ќе биде назначен заменик-министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Пред крајот на ова видео 80 000 луѓе на Земјата ќе имаат секс. Дали некогаш сте се прашале што се случува на Земјата за само 60 секунди? Авторите на снимката која е објавена на Јутјуб каналот “Asap Science” сумирале што се случува за само 60 секунди.
| | веќе видена | слични
2 копии

Она што е интересно е тоа што овој трик е секојдневна животна навика и на модната дизајнерка Викторија Бекам. Она што е интересно е тоа што овој трик е секојдневна животна навика и на модната дизајнерка Викторија Бекам. Доколку наутро тешко се будите и чувствувате недостаток на енергија постои решение за вас кое можете да го применувате секое утро, а чии резултати ќе ги чувствувате во текот на целиот ден и ќе бидете воодушевени од неговиот ефект. Според експертите од Career Girl Daily, многумина од нас наутро се тушираат на погрешен начин. Поточно, откриен е трик кој ќе ви одземе само 90 секунди, а ќе влијае врз вашата енергија во текот на целиот ден и ќе ве одржува будни. Тоа што е најинтересно е дека токму овој трик го практикува и популарната модна дизајнерка Викторија Бекам. Оваа рутинска навика која ќе ви одземе само 90 секунди ве освестува побрзо и од две шољи кафе, ви го подигнува имунолошкиот систем и ви го подобрува расположението. Научниците тврдат дека туширањето со топла вода само ја влошува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 122 | | | веќе видена

Обвинетиот во случајот со 27 април, Игор Југ, за време на сведочењето на заменик министерот во МВР, а тогашен технички министер, Агим Нухиу, се јави да му се ...
сите 132 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 61 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускиот амбасадор Kисљак ќе ја води антитерористичката канцеларија во ОН?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: