До 31 декември на сметка треба да Ви исплатат од 9.665 до 14.190 денари


8 копии

-И после некој ќе ми каже, па зошто трпите, зошто не барате друга работа, зошто не го пријавите. Јас сменив три фирми оваа година, чевларски, бидејќи тоа имам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Рекоа прогресивно ќе ја зголемуваат секоја година минималната плата, после она манипулативно зголемување минатата година пред локалните избори – еве гледаме ...
| | веќе видена | слични

Едно од најголемите ветувања на премиерот Зоран Заев пред изборите беше просечна плата од 30.000 денари. Минималната плата се зголеми на 12.000 денари, но не и ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада и другите државни органи од централната и локална власт потрошиле вкупно 18,63 милиони евра, или 1,14 милијарди денари за да ги помогнат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 109 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 166 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе подпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 204 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 321 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Со високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До 31 декември на сметка треба да Ви исплатат од 9.665 до 14.190 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: