После Макарска, ајкула забележана и кај Корчула


8 копии
2 копии

Откако пред неколку дена беше објавена фотографија од водите на Макарска во кои плива ајкула, денес повторно се појави ајкула. Се претпоставува дека станува ...
| | веќе видена | слични

Ајкулата која во неделата била снимена во морето кај Макараска разбудила голем интерес во јавноста, но и предизвикала поделби во светот на океанографите и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Мирниот град покрај брегот на јадранот го вознемири веста дека во близина на една од нивните плажи на самиот брег се појави огромна бела ајкула.Во Грабештиц, ...
| | веќе видена | слични

Мирен град покрај брегот на Јадранот го разбранува веста дека во плитките води е забележана ајкула. Во Гребаштица, село недалеку од Шибеник, ајкула била земена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 81 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После Макарска, ајкула забележана и кај Корчула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: