Акција за чистење на Градски парк


7 копии
3 копии

Пакомак одговори позитивно на иницијативата за одржување на еко-системот на езерото Козјак и реката Треска, со набавка и поставување на мрежа за зафаќање на ...
| | веќе видена | слични

Мавровското комунално претпријатие вчера спроведе голема акција за чистење на локации кадешто најчесто се движат и престојуваат туристи и посетители. ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на акцијата, Ден на планетата земја кој годинава се одбележува под мотото „Да се запре загадувањето од пластика“, денес кавадарчани со масовна ...
| | веќе видена | слични

Туристичката населба Близанско беше централен пункт на денешната акција за чистење на езерото Козјак, кое се реализираше по повод одбележување на Денот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 207 | | | веќе видена

Огнен Врањеш, фудбалерот на Андерлехт и репрезентативец на Босна и Херцеговина овие денови е во центарот на јавноста порад секс скандалот што изби со пејачката ...
сите 164 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 62 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акција за чистење на Градски парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: