Беса ќе гласаат за уставните измени


4 копии
8 копии

Во седиштето на ВМРО – ДПМНЕ во тек е состанок на Извршниот комитет на кој се расправа за уставните измени и за натамошното делување на партијата.Генералниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- БЕСА прифати нивните барања да бидат ставени во друг закон откако ќе влезе Македонија во НАТО, а не во уставниот законик. На ваквиот договор се согласија и ...
| | веќе видена | слични

Осуммината исклучени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ постигнале договор со премиерот Зоран Заев, барањето на БЕСА на Билал Касами за државјанството да не стои во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беса ќе гласаат за уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: